Zima 2024 z Laboratoriami Przyszłości

19 grudnia 2023

Ale się działo:)

Zakupiony w ramach programu Laboratoriów Przyszłości sprzęt odpowiada potrzebom naszej szkoły - jest wykorzystywany na lekcjach obowiązkowych – do realizacji podstawy programowej, a także na zajęciach dodatkowych oraz kołach zainteresowań.

Często używanym narzędziem do świetnej zabawy, ale też nauki i kształtowania nowych umiejętności jest sprzęt nagłaśniający i aparat fotograficzny z akcesoriami, który wykorzystany jest do uwiecznienia różnych uroczystości szkolnych, konkursów, akcji społecznych i projektów realizowanych w szkole
czy też podczas zajęć w świetlicy szkolnej. Uczniowie prezentowali swoje uzdolnienia, rozwijali umiejętności sceniczne, wokalne, jak również rozwijali kompetencje cyfrowe oraz uczyli się świadomie i odpowiedzialnie rejestrować obraz i dźwięk.

Drukarka 3D jako narzędzie służące do nauki jak i zabawy pozwoliło uczniom nabyć kolejne umiejętności. Dzięki technologii druku 3D uczniowie mają możliwość udziału w kreatywnych
i innowacyjnych zajęciach, a sami nauczyciele, otwarci na nowe sposoby przekazywania wiedzy, mają skuteczne sposoby na urozmaicenie zajęć. Uczniowie zapoznali się z działaniem drukarki 3D i mieli możliwość wydrukowania gotowych elementów.

Bardzo prężnie działają zajęcia z szydełkowania. Dziewczyny chętnie uczestniczą w zajęciach, rozwijają swoje zdolności manualne, same wybierają wzory, czytają schematy i szydełkują, szydełkują ….

Zapraszamy do galerii zdjęć.

• Powiększ zdjęcie Projektujemy

Projektujemy