Godziny pracy:

• świetlica nr 2 tel. 32 7629289
  • sekretariat tel. 32 762 92 75

Ogólne założenia:

Organizacja i plan pracy świetlicy szkolnej wynikają z systemu wychowawczego oraz profilaktyki szkoły. Nauczyciel-wychowawca świetlicy szkolnej organizuje pracę tak by była ściśle związana kalendarzem szkolnym i podstawą programową. W trakcie zajęć, stosowane są różne metody i techniki by jak najbardziej dostosować rodzaj zajęć do zainteresowań i potrzeb uczniów.

Cele i zadania świetlicy szkolnej:

Celem pracy świetlicy szkolnej jest przede wszystkim zapewnienie uczniom opieki wychowawczej, pomocy w nauce oraz tworzenie prawidłowych warunków do pełnego  i wszechstronnego rozwoju podopiecznych.

Do zadań świetlicy należy:

1. Zapewnianie bezpieczeństwa uczniom podczas pobytu na świetlicy.
  2. Zapoznanie z zasadami bezpieczeństwa w szkole i w świetlicy.
  3. Integracja uczniów oraz tworzenie przyjaznej atmosfery do pełnego rozwoju osobowości.
  4. Eliminacja zachowań niepożądanych i niebezpiecznych.
  5. Kształtowanie pozytywnych postaw wychowanków.
  6. Wzbudzanie i podtrzymywanie postaw patriotycznych oraz kształtowanie postawy szacunku do tradycji.
  7. Wzmacnianie mocnych stron uczniów oraz pomoc w wyrównywaniu braków.
  8. Rozwijanie zdolności, umiejętności i zainteresowań uczniów.
  9. Ćwiczenie oraz wzmacnianie pamięci i zdolności umysłowych.
  10. Kształcenie rozwijające samodzielną kreatywność oraz innowacyjność uczniów.
  11. Zapewnienie uczniom aktywnego wypoczynku z wykorzystaniem rozmaitych metod
    i form zajęć.