Wolontariat w szkole działa w formie Szkolnego Koła Caritas na mocy porozumienia zawartego przez dyrektora szkoły i dyrektora Caritas we wrześniu 2017 roku.

Do koła Caritas należą chętni uczniowie naszej szkoły.

Opiekę o charakterze wychowawczym i organizacyjnym sprawuje nad kołem jego opiekun.

W zakres działalności wchodzą zadania wynikające z rozeznanych potrzeb w środowisku, szkole, domu, a także formacja członków Koła.

• Akcja „Kromka Chleba”- zbiórka artykułów spożywczych na terenie szkoły dla Caritas – jadłodajnie dla bezdomnych, Diecezjalny Dom Matki i Dziecka. (listopad)

• Udział w zbiórkach żywności organizowanych w sklepach „Biedronka”. Zebrane artykuły w formie paczek przekazujemy do potrzebujących rodzin naszych uczniów. ( grudzień)

• Paczuszka dla maluszka”- zbiórka na terenie szkoły artykułów higienicznych dla dzieci Diecezjalnego Domu Matki i Dziecka. (grudzień)

• Udział w uroczystej inauguracji „Młodzi Jałmużnicy”, finał konkursu Laudato Si (wrzesień)

• Udział w warsztatach z pierwszej pomocy prowadzone przez żołnierzy WOT z wykształceniem medycznym. ( październik)

• Udział w spotkaniu Wolontariuszy Diecezji Sosnowieckiej z Pierwszą Damą Agatą Kornhauser - Dudą w Pałacu Prezydenckim w Warszawie (październik )

• Tworzenie gazetek tematycznych zachęcających do włączenia się w nasz akcje społeczności szkolnej, a także uwrażliwiające na potrzeby tych , którzy mają trochę mniej od nas.

• Udział w V Andrzejkowym Balu Wolontariusza Caritas Diecezji Sosnowieckiej. (listopad)

Plan Pracy Szkolnego Koła Caritas

"Więcej szczęścia jest w dawaniu, aniżeli w braniu"

Przejdź do - "Więcej szczęścia jest w dawaniu, aniżeli w braniu"

Inauguracja XIII edycji projektu młodzi jałmużnicy w tym roku odbyła się 2 października, w którym uczestniczyli uczniowie naszej szkoły, działający w Szkolnym Kole Caritas.

Czytaj więcej o: "Więcej szczęścia jest w dawaniu, aniżeli w braniu"