Bieg Fair Play 2023

21 września 2023

Akcja Bieg Fair Play 2023

Sport uprawiany zgodnie z duchem fair play, kształtuje moralność i osobowość  młodszych i starszych, poprawia edukację oraz wspiera promocję harmonii i pokoju. Z tej okazji zapraszamy nauczycieli szkół podstawowych i ponadpodstawowych w całej Polsce do wzięcia udziału w akcji i zorganizowania w ramach zajęć wychowania fizycznego Biegu Fair Play PKOI. Idea nie polega na biciu rekordów. Celem akcji jest promocja idei fair play wśród jak największej liczby uczniów. Wydarzeniu sportowemu mogą towarzyszyć inne inicjatywy o charakterze edukacyjnym, debaty, wystawy, spotkania. Pozostawiamy nauczycielom dowolność w wyborze dystansu i formy organizacji biegu. Grajmy fair, grajmy razem!” – mówi Hanna Wawrowska, przewodnicząca Klubu Fair Play PKO.

W dniach 07-15 września 2023 roku Szkoła Podstawowa nr 6 w Jaworznie wzięła udział w obchodach Światowego Dnia Fair Play 2023. W zawodach wystartowało 257 uczniów. Biegać każdy może i wszędzie (stosując przepisy ruchu drogowego). Biegaliśmy wokół szkoły, na łąkach i działkach koło os. Gigant. Cała akcja przebiegała w miłej i koleżeńskiej atmosferze. Wszyscy uczestniczyli w aktywności ruchowej z duchem sportu i w zgodzie z zasadami Fair Play. Wszyscy uczniowie walczyli i dobiegli do mety stosując zasadę CZYSTEJ I UCZCIWEJ WALKI, niektórzy pomagali słabszym. Uczyliśmy się wygrywać i przegrywać z szacunkiem i godnością. Zarówno uczniowie jak i nauczyciele wynieśli wiele miłych wspomnień i chętnie będą wracać wspomnieniami do biegu Fair Play 2023.

CHŁOPCY I DZIEWCZĘTA - FAIR PLAY NA CO DZIEŃ, NIE TYLKO W SPORCIE I OD ŚWIĘTA