"Trzymaj Formę"

18 maja 2023

Spotkanie ze sportowcami w ramch akcji "Trzymaj Formę"

W dniach 11-12 maja 2023 roku Szkoła Podstawowa nr 6 w Jaworznie gościła znanych sportowców w ramach akcji „Trzymaj Formę”. Na zajęcia wychowania fizycznego w klasach piątych przybyli przedstawiciele sportów walki Aleksandra Masternak i Patryk Urban. Oboje są multimedalistami zawodów Ju-jitsu i Judo. Podczas zajęć zaprezentowali pokaz nage-no-kata zawierający 15 rzutów podzielonych na 5 serii w tym: rzuty ręczne, rzuty biodrowe, rzuty nożne, rzuty poświęcenia z upadkiem na plecy oraz rzuty poświęcenia z upadkiem na bok. Zaprezentowane techniki to układ z którym zdobyli tytuły Wicemistrzów Europy oraz brązowych medalistów Mistrzostw Świata w Judo Kata. Po pokazach były pytania do gości związane z ich sportowymi karierami a także o wpływie aktywności ruchowej na zdrowie młodych ludzi. Zarówno uczniowie jak i nauczyciele wynieśli wiele miłych wspomnień i chętnie będą wracać wspomnieniami do spotkania z Olą i Patrykiem.