Mistrzostwa Jaworzna w Lekkoatletyce

28 kwietnia 2023

Mistrzostwa Jaworzna w Lekkoatletyce

W dniach 24-27 kwietnia 2023 roku w hali MCKiS w Jaworznie odbyły się Mistrzostwa Jaworzna w Lekkoatletyce. W zawodach organizowanych przez Miejskie Centrum Kultury i Sportu udział wzięło większość szkół podstawowych z terenu naszego miasta. Rywalizacja odbywała się w kategoriach dziewcząt i chłopców w konkurencjach skok w dal z miejsca, rzut piłką lekarską, bieg krótki, bieg średni oraz sztafet. Szkołę Podstawową nr 6 w Jaworznie reprezentowało kilkudziesięciu uczniów klas 1-6, którzy dali z siebie sto procent zacięcie walcząc o wysoki pozycje. Indywidualnie drugą pozycję wywalczyła Lilianna Pałac z klasy 6a w skoku w dal natomiast trzecie miejsca wywalczyły nasze sztafety:

SZTAFETA DZIEWCZĄT: Milena Katolik 1b, Maja Rodzik 2b, Magdalena Hartmann 2b, Amelia Westenholc 2a

SZTAFETA CHŁOPCÓW: Michał Przeliorz 3a, Filip Przeliorz 3b, Miłosz Rokita 3b, Jakub Krysiak 4a

Całe zawody przebiegały w duchu rywalizacji „Fair Play” i były okazją do sprawdzenia sportowych umiejętności jaworznickiej młodzieży. Gratulujemy medalowej pozycji i życzymy dalszych sportowych sukcesów.