30 września 2022

Zajęcia dla uczniów klas I i II

W ramach Programu Laboratoria Przyszłości prowadzone są zajęcia z robotyki dla uczniów klas I i II. Opierają się one na pracy z zestawami:

- Korbo Edu,

- Korbo Technix,

- Korbo Edu Car

- Korbo Code Music

- Lego Education Spike Prime

- Lego Education BricQ Motion Essential,

- Lego Education BricQ Motion Prime

- UBTECH Edukacion

- Jimu Robot

- Robot VEX 123

Zajęcia z robotyki, które uczą podstaw programowania są według uczniów klas młodszych super zabawą. Dzieci uczą się logicznego myślenia, programowania, rozwijają wyobraźnię przestrzenną i zdolności manualne. Mogą wykazać się kreatywnością. Na zajęciach kształtowana jest również bardzo ważna umiejętność pracy zespołowej i współpracy. Dzieci uczą się m. in. jak bezpiecznie poruszać się w cyberprzestrzeni, jak budować i sterować robotami. Okres wczesnoszkolny jest do tego najlepszym momentem, dzieci uczą się wtedy poprzez zabawę, są ciekawe świata, spragnione odkrywania, zmieniania, budowania i chętne do odkrywania czegoś nowego.

Na początku przygody z robotyką dzieci pracują z zestawami klocków konstrukcyjnych Korbo opartych na kole zębatym. Uczą się kodowania. Uczniowie tworzą trasy, ruchome obrazy, przestrzenne konstrukcje, które poruszają się dzięki kołom zębatym i napędowym.

#LaboratoriaPrzyszłości #LaboratoriaPrzyszlosci