Bieg Fair Play 2022

14 września 2022

Akcja Bieg Fair Play 2022

„Sport uprawiany zgodnie z duchem fair play, kształtuje moralność i osobowość  młodszych i starszych, poprawia edukację oraz wspiera promocję harmonii i pokoju. Z tej okazji zapraszamy nauczycieli szkół podstawowych i ponadpodstawowych w całej Polsce do wzięcia udziału w akcji i zorganizowania w ramach zajęć wychowania fizycznego Biegu Fair Play PKOl. Idea nie polega na biciu rekordów. Celem akcji jest promocja idei fair play wśród jak największej liczby uczniów” – mówi Hanna Wawrowska, przewodnicząca Klubu Fair Play PKO.

W dniach 07-14 września 2022 roku Szkoła Podstawowa nr 6 w Jaworznie wzięła udział w obchodach Światowego Dnia Fair Play 2022. Cała akcja przebiegała w miłej i koleżeńskiej atmosferze. Wszyscy uczestniczyli w aktywności ruchowej z duchem sportu i w zgodzie z zasadami Fair Play. Zarówno uczniowie jak i nauczyciele wynieśli wiele miłych wspomnień i chętnie będą wracać wspomnieniami do biegu Fair Play 2022.