Start - meta

17 maja 2019

Dnia 17 maja o godz.14.00 w świetlicy górnej odbył się turniej sportowy „Start - meta”.

Wzięło w nim udział 11 dzieci z kl.1 - 4. Na początku Organizatorzy powitali uczestników i kibiców. Potem zapoznano uczniów z zasadami bezpieczeństwa i regulaminem turnieju. Na starcie było zawsze dwóch uczniów, ale tylko jeden był zwycięzcą w danej konkurencji i otrzymywał 1 punkt. Wyjątkiem była ostatnia, w której można było zdobyć dwa punkty. Turniej składał się z pięciu konkurencji:

Rajdowy kierowca” - uczestnik szybko posuwał się kapslem od butelki po torze wyścigowym wykonanym z gazet. „Samochód” nie mógł wypaść z toru, ponieważ wtedy wracał na start.

Ogrodnik” - uczestnik wskakiwał do obręczy (hula - hop), przechodził przez szarfę, wyskakiwał i „sadził” nasionka (guziki) na grządkach (wytłaczanki po jajkach). Nasionka należało siać po jednym do każdego dołka.

Sadzenie drzewek” - uczestnik wskakiwał do obręczy (hula - hop), wyskakiwał i „sadził” drzewka (kręgle) do dołków (pachołki z grzybków), a następnie zbierał kręgle i wkładał do stojaka.

Skoki kangurów” - uczestnik wskakiwał do obręczy (hula - hop) i wykonywał dwa przysiady, potem wskakiwał do drugiego hula - hop i wykonywał dwa skoki na jednej nodze, a na koniec trzy skoki na skakance.

Kręgle” - uczestnik zbijał piłeczką kręgle.

Najwięcej punktów zdobyła uczennica klasy 2a Kornelia Tylek.

OTO WYNIKI :

I miejsce: Kornelia Tylek kl.2a

II miejsce: Ignacy Prokurat kl.2b

Maria K.

Michał Stanek kl.2b

III miejsce: Dominik Stanek kl.2b

IV miejsce: Natalia Trela kl.2a

Roksana Krawczyk kl.2b

Bogdan Młynarski kl.2b

Milena Trela kl.4b

Olga Piszczek kl.1a

Udział: Amelia Gajos kl.1a

Nad całą zabawą opiekę sprawowali wychowawcy świetlicy pani Monika Kopczak i Pani Beata Potoniec. Wszyscy uczestnicy otrzymali drobne nagrody i słodkie niespodzianki. Było wesoło i sportowo.