Żegnaj zimo, witaj wiosno!

21 marca 2019

Dnia 21 marca w świetlicy górnej dzieci „pożegnały” panią Zimę aby przekazać władzę pani Wiośnie.

Choć za oknem pogoda w „kratkę” czyli „w marcu jak w garncu”, wszyscy wiemy, że wiosna to najpiękniejsza pora roku. Wszystko budzi się do życia. W naszej świetlicy czuć było wiosną, a dowodem była wiosenna dekoracja i wesołe nastroje. Na zajęciach dzieci wysłuchały opowiadania o tym, jak wygląda tradycja powitania wiosny. Nasza Marzanna była trochę inna, a mianowicie – ekologiczna. Dzieci w grupach wykonały kukłę Marzanny wykorzystując gazety. Następnie naszą „piękną” panią Zimę wrzuciliśmy do kosza, wypowiadając „magiczne słowa”:

Marzanno, Marzanno, ty zimowa panno.

Do kosza cię wrzucamy, bo wiosnę witamy”.

Żeby przyśpieszyć przyjście pani Wiosny dzieci malowały farbami wiosenne ilustracje. Mamy nadzieję, że panowanie pani Zimy zostało zakończone.

wiosna