rok szkolny 2021/2022

  • Drukuj zawartość bieżącej strony
  • Zapisz tekst bieżącej strony do PDF

Artykuły

Wesołego Alleluja

Przejdź do - Wesołego Alleluja

"Wielkanoc jest najważniejszym świętem w religii chrześcijańskiej. Szczególnie w obrządku prawosławnym ten okres gra zasadniczą rolę, bowiem to właśnie jemu podyktowana jest cała doroczna liturgia. Podczas Wielkiej Nocy celebruje się śmierć i zmartwychwstanie Jezusa Chrystusa, a obrzędy związane z tym świętem nawiązują ściśle do pory roku, a więc wiosny i jej wczesnego stadium. To okres przemijania zimy, kiedy nic się nie dzieje, a także czas boomu wegetacyjnego flory i fauny."

Żródło: https://www.uns.lodz.pl/skad-wziela-sie-wielkanoc

Czytaj więcej o: Wesołego Alleluja

Szkolny Konkurs Informatyczny dla klas 3 – „Malowanie na ekranie – Solidarni z Ukrainą”.

Dnia 28 marca 2022 roku w sali komputerowej naszej szkoły odbył się konkurs informatyczny dla uczniów klas 3 – „Malowanie na ekranie – Solidarni z Ukrainą”. Oto wyniki konkursu:

 

Czytaj więcej o: Szkolny Konkurs Informatyczny dla klas 3 – „Malowanie na ekranie – Solidarni z Ukrainą”.

Odlotowy Dzień bez Plecaka

Przejdź do - Odlotowy Dzień bez Plecaka

„Dzień bez plecaka” to święto, które pochodzi z USA. Za oceanem podczas No backpack day dzieci chodzą do szkoły bez plecaków, a swoje książki i przybory szkolne noszą w rękach lub w plastikowych torbach. Dlaczego? Wszystko po to, by zwiększać świadomość trudnych warunków bytowych oraz problemów z dostępem do edukacji milionów dzieci na całym świecie.

Ponieważ „Dzień bez plecaka” w polskich szkołach służy głównie dobrej zabawie, pomysły uczniów ogranicza jedynie wyobraźnia.

Czytaj więcej o: Odlotowy Dzień bez Plecaka