Aktywna Tablica

23 października 2023

W 2023 roku realizowana jest kolejna edycja rządowego Programu rozwijania szkolnej infrastruktury oraz kompetencji uczniów i nauczycieli w zakresie technologii informacyjno-komunikacyjnych „Aktywna tablica” na lata 2020-2024.

W bieżącym roku szkolnym 2023/2024 szkoła przystąpiła do projektu ministerialnego Aktywna Tablica. W ramach tego programu otrzymaliśmy wsparcie finansowe na zakup monitorów interaktywnych. Sprzęt został zamontowany w dwóch salach lekcyjnych. Na sfinansowanie tego przedsięwzięcia szkoła otrzymała 14 tys. złotych dofinansowania z rządowego programu rozwijania szkolnej infrastruktury oraz kompetencji uczniów i nauczycieli w zakresie technologii informacyjno - komunikacyjnych. Ze środków własnych dołożono 3,5 tys. złotych. W sumie wartość projektu wyniosła 17,5 tys. zł.

Monitor interaktywny jest nowoczesnym środkiem dydaktycznym i staje się obecnie znaczącym narzędziem edukacyjnym. Sprzyja kształceniu dzieci w zakresie technologii informacyjno-komunikacyjnej oraz motywuje do większej aktywności. Zajęcia z wykorzystaniem monitorów stały się znacznie ciekawsze i bardziej dynamiczne. Uczniowie korzystają z niego na różnych zajęciach edukacyjnych.

PLAN DZIAŁAŃ W PROGRAMIE AKTYWNA TABLICA
rok szkolny 2023/2024

DZIAŁANIE

TERMIN

ODPOWIEDZIALNI

UWAGI

1. Powołanie zespołu i wyznaczenie koordynatora.

IX
2023 r.

2. Przygotowanie planu pracy.

IX

Koordynator zespołu

3. Szkolenie nauczycieli w zakresie stosowania narzędzi i aplikacji oraz obsługi monitorów multimedialnych.

Koordynator zespołu

4. Stworzenie zakładki „Aktywna Tablica” na stronie szkoły i zamieszczanie informacji
o realizacji programu.

Koordynator zespołu

5. Wykorzystanie TIK na zajęciach z różnych przedmiotów.

wszyscy nauczyciele

9. Udział w szkoleniach zewnętrznych w ramach TIK.

nauczyciele

10. Wspólpraca w Mramach międzyszkolnej sieci współpracy nauczycieli.

nauczyciele

11. Podsumowanie realizacji zadań programu aktywna tablica

Koordynator zespołu

Nauczycielski Zespół Samokształceniowy, którego celem jest wspieranie dyrektora i nauczycieli w zorganizowaniu pracy szkoły z wykorzystaniem TIK.

W skład zespołu wchodzą:
  • Monika Majewska - koordynator zespołu
  • Agnieszka Maj
  • Beata Brzóska
  • Dorota Metryka
  • Iwona Wronkowska

Działania w ramach międzyszkolnej sieci współpracy:

• Spotkania koordynatorów szkół uczestniczących w programie rządowym AKTYWNA TABLICA - 2023.
  • Dzielenie się doświadczeniami poprzez platformę elearningową:
    - scenariusze zajęć,
    - dobre praktyki.
  • Prowadzenie zajęć otwartych z wykorzystaniem TIK.
  • Uczestniczenie w szkoleniach.