Aktywna Tablica

  • Drukuj zawartość bieżącej strony
  • Zapisz tekst bieżącej strony do PDF
23 października 2023

W 2023 roku realizowana jest kolejna edycja rządowego Programu rozwijania szkolnej infrastruktury oraz kompetencji uczniów i nauczycieli w zakresie technologii informacyjno-komunikacyjnych „Aktywna tablica” na lata 2020-2024.

W bieżącym roku szkolnym 2023/2024 szkoła przystąpiła do projektu ministerialnego Aktywna tablica. W ramach tego programu otrzymaliśmy wsparcie finansowe na zakup monitorów interaktywnych. Sprzęt został zamontowany w dwóch salach lekcyjnych. Na sfinansowanie tego przedsięwzięcia szkoła otrzymała 14 tys. złotych dofinansowania z rządowego programu rozwijania szkolnej infrastruktury oraz kompetencji uczniów i nauczycieli w zakresie technologii informacyjno - komunikacyjnych. Ze środków własnych dołożono 3,5 tys. złotych. W sumie wartość projektu wyniosła 17,5 tys. zł.

Monitor interaktywny jest nowoczesnym środkiem dydaktycznym i staje się obecnie znaczącym narzędziem edukacyjnym. Sprzyja kształceniu dzieci w zakresie technologii informacyjno-komunikacyjnej oraz motywuje do większej aktywności. Zajęcia z wykorzystaniem monitorów stały się znacznie ciekawsze i bardziej dynamiczne. Uczniowie korzystają z niego na różnych zajęciach edukacyjnych.

obrazek
obrazek
obrazek
obrazek
obrazek