"Więcej szczęścia jest w dawaniu, aniżeli w braniu"

2 października 2023

Inauguracja XIII edycji projektu młodzi jałmużnicy w tym roku odbyła się 2 października, w którym uczestniczyli uczniowie naszej szkoły, działający w Szkolnym Kole Caritas.

Wolontariusze naszej Diecezji zebrani w Sali Widowiskowo – Koncertowej usłyszeli zacytowane słowa Thomasa Jeffersona (trzeciego prezydenta USA) postaci wybitnej „Obym nigdy nie był tak zajęty swoimi sprawami, by nie zareagować na potrzeby innych ze współczuciem i życzliwością.”

Słowa te mogą stać się drogowskazem dla tych, którzy szukają drogi, czegoś co mogłoby nadać sens działaniom.

Uczestnicy spotkali się z ks. Biskupem Grzegorzem Kaszakiem, który podziękował zebranym za pracę, którą wykonują, za poświęcenie, czas i trud w ten sposób pomagając człowiekowi, który znalazł się w trudnej sytuacji. Powiedział również, że liczy na młodzież, że ten rok przyniesie wiele zrealizowanych wspaniałych pomysłów

Wolontariusze mieli okazję zapoznać się ze zjawiskiem FONOHOLIZMU dzięki obecności na inauguracji pani psycholog Klaudii Kimel, która opowiedziała o zagrożeniach płynących z nadmiernego korzystania ze smart fonów.

Gościem specjalnym diecezjalnego spotkania wolontariuszy był złoty medalista olimpijski w chodzie z Tokio w 2021r. Dawid Tomala.

Pan Dawid podzielił się z zebranymi w Hali Widowiskowo – Sportowej swoją wędrówką do złotego medalu. Młodzież zadawała pytania, na które nasz gość chętnie udzielał odpowiedzi. Na koniec mogliśmy uwiecznić to spotkanie na fotografiach.

Posileni słodkim poczęstunkiem zakończyliśmy Uroczystą inaugurację projektu” Młodzi Jałmużnicy”.

• Powiększ zdjęcie Inauguracja wolontariatu

Inauguracja wolontariatu