Europejski dzień sportu szkolnego 2023

3 października 2023

Europejski dzień sportu szkolnego 2023

Dnia 29 września nasza Szkoła po praz pierwszy obchodziła Europejski Dzień Sportu Szkolnego (European School Sport Day - ESSD). To wielkie święto ruchu, w którym biorą udział szkoły z całej Europy, a nawet z Ameryki Południowej, Afryki i Azji! W 2022 roku w wydarzeniu wzięło udział aż 41 krajów z całego świata, a już 29 września nasza placówka stała się częścią tej międzynarodowej inicjatywy! Ideą ESSD jest celebracja i promocja aktywności fizycznej wśród dzieci, dlatego w ostatni piątek września zarządzamy wyjątkowy harmonogram dnia – RUCHOWY PLAN LEKCJI (Active Lessons Plan), który przygotowała Akademia Krokieta i Lamy.

Tego dnia było dużo ruchu i śmiechu w naszej szkole, jak również na wycieczce w której uczestniczyło kilka klas. Uczniowie wraz z nauczycielami korzystając z propozycji ESSD bawili się i uczyli wraz z Akademią Krokieta i Lamy -  uczyli się  i utrwalali słownictwo angielskie doskonaląc swoją kondycję. Ale to nie koniec atrakcji, uczniowie korzystający ze świeżego powietrza - trenowali w parku linowym, wspinali się na smoki i dinozaury oraz utrzymywali równowagę i przemieszczali się na tratwach. Zapoznawali się z ważnymi zabytkami Europy i Świata maszerując po Parku Miniatur. Inne klasy grały w klasy, rzutki magnetyczne. Bawili się piłką, odbijali piłeczki ping- pongowe. Integracja klasy nie miała końca podczas zabaw z chustą klanzy.

Wszyscy spędzili  ten dzień bardzo miło i wesoło na sportowej zabawie  Z niecierpliwością czekamy na następny taki dzień.