Walentynki w naszej szkole

14 lutego 2024

Dzień świętego Walentego – 14 lutego, popularnie zwany walentynkami, wpisał się już na stałe w harmonogram naszych szkolnych imprez i uroczystości. Co roku staramy się, aby ten dzień był wyjątkowy.

Tradycyjnie Samorząd Uczniowski zorganizował kiermasz kartek walentynkowych. Była też poczta Walentynkowa. Uczniowie do specjalnej skrzynki mogli wrzucać walentynkowe listy do swoich sympatii, koleżanek i kolegów.

Najważniejszym punktem tego dnia był koncert Walentynowy. W rolę konferansjerek wcieliły się Lila, Lena, Ania, Amelia, Lila, Michalina. Natomiast piosenki wykonywały uczennice kl. 7a i 7b (Lena, Lila, Ania, Julka, Wiktoria, Natalia, Emilka). W ich interpretacji można było usłyszeć następujące utwory o miłości: The Night We Met, Pocałunki, Nigdy wcześniej, Nim zajdzie słońce, Miłość rośnie wokół nas, Kiss cam oraz nieśmiertelne Przez twe oczy zielone. Nie zabrakło też akcentu poetyckiego o miłości – Rozmowę liryczną przeprowadzili Kuba i Natalia. Pięknie też zaprezentowali się przedstawiciele kl. 2c w nastrojowym tańcu z parasolkami. Jednak szczególną uwagę zwrócili na siebie chłopcy Szymon i Stasiu wcielający się w role amorków w tańcu do piosenki Italodisco.

Ważną rolę w całym koncercie odegrała obsługa techniczna w składzie: Wiktor, Julka i Adam, która czuwała nad sprawnością sprzętu grającego.

Nadając imprezie walentynkowy nastrój, zadbano również o odpowiednią dekorację sali gimnastycznej (czerwone serca, Kupidyny, słowa „kocham Cię” w kilkunastu językach świata), która na ten dzień stała się salą koncertową. Atmosferę tworzył także odpowiedni ubiór uczniów i wystrój klas – oczywiście dominował kolor czerwony.

To był wspaniały dzień. Życzymy wszystkim cudownych walentynek przez cały rok.

Dużo MIŁOŚCI!