Andrzejki 2023 w „Szóstce”

21 listopada 2023

Andrzejki to jedyny dzień w roku, kiedy możemy oderwać się od codzienności oraz zanurzyć się w sferze wróżb i prawdziwej magii. Wykorzystaliśmy to w naszej szkole zamieniając hol w mini salę balową  organizując dyskoteki, obfitujące w atrakcje.

W związku z tym, że w tym roku wcześniej rozpoczął się Adwent – andrzejkowe tańce odbyły się wcześniej i zbiegły się z „tygodniem samorządności”. W poniedziałek 20 listopada bawili się uczniowie klas I – III, natomiast dnia 21 listopada w zabawie andrzejkowej uczestniczyli uczniowie klas IV – VIII.

Po raz kolejny w role DJ-ki wcieliła się nasza absolwentka – Wiktoria P., z koleżanką.  Przygotowanymi utworami sprawiły, że od pierwszych zagranych rytmów parkiet był pełny! Dziewczyny zadbały o to aby na dyskotekach nie zabrakło starych oraz  największych tanecznych przebojów zagranicznych  i polskich. Potrafiły też zachęcić do zabawy niesforną dziatwę przez wspólny taniec. Dzięki temu wszyscy wspaniale się bawili od pierwszej do ostatniej minuty. A może to też zasługa nowych świateł dyskotekowych zakupionych        z funduszy SU, które dawały super efekty.

W przerwie tańców i zabaw dzięki zaangażowaniu rodziców na uczniów w klasach czekał słodki poczęstunek oraz napoje.

Andrzejkowe szaleństwa trwały od godz.16:30 do 18:30, choć przykro było kończyć tak udane zabawy. Podsumowując – dyskoteki były wspaniałe!!! Wszyscy wychodzili zadowoleni,  z nadzieją, że to nie ostatnie takie dyskoteki.

Miłą atrakcją dla klas IV-VIII były zorganizowane podczas dyskoteki wybory „Miss Szkoły” i „Mistera Szkoły”, które poprowadziły nasze absolwentki - byłe  uczennice z Samorządu Uczniowskiego: Natalia, Zuzia, Sandra, Liliana . Kandydaci i kandydatki przeszli specjalne testy, które miały na celu przekonanie jury i publiczności o ich inteligencji i słuszności wyboru. Dotyczyły umiejętności tanecznych,  sposobu prezentacji stroju dyskotekowego  i autoprezentacji.

Jury po podliczeniu wszystkich zdobytych punktów przez dziewczynki i chłopców – tytuł „Miss Szkoły” przyznało uczennicy klasy IVa – Wiktorii Jóźwiak, a tytuł „Mistera Szkoły” zdobył – Mateusz Żbik z kl. VIa.

Oczywiście żadne andrzejki nie mogą obejść się bez wróżb. Tymi sprawami pod hasłem „starsi dla młodszych” zajął się Samorząd Uczniowski (tzn. starsze klasy przygotowały wróżby dla młodszych klas). Katalog wróżb był bogaty, każdy mógł znaleźć dla siebie coś wyjątkowego. Można było dowiedzieć się, kto jako pierwszy z klasy zmieni stan cywilny  i jak będzie miała na imię przyszła żona lub mąż, jaki zawód będą wykonywały dzieci za kilkanaście lat, lub kto będzie bogaty i komu w życiu się powiedzie. Wiele śmiechu
i radości dostarczyły dzieciom te różne przepowiednie. Wszyscy wspaniale się bawili, humory dopisywały, a przepowiedziana przyszłość … no cóż … zawsze  może się spełnić, bo tak naprawdę wszystko zależy od nas samych. Pamiętajmy jednak, że andrzejkowe wróżby to przede wszystkim dobra zabawa.

Opiekunki Samorząd Uczniowskiego:  p. Ewa Osetek, p. Ewa Pogoda