Odblaskowa szkoła

24 października 2023

24 października br. uczniów klas 1a, b, c, 2a, b, c i 3a i b ze Szkoły Podstawowej nr 6 w Jaworznie odwiedzili przedstawiciele  Komendy Policji z Jaworzna

– P. sierżant sztabowy Anna Tyma i P. starszy sierżant Damian Kowalik.

Podczas spotkania na sali gimnastycznej uczniowie mieli możliwość przypomnienia sobie bardzo ważnych aspektów zachowania się użytkowników ruchu drogowego. Przede wszystkim poruszania się pieszych po drogach. Stosowania odpowiednich przepisów podczas przejścia przez drogę jako pieszy i rowerzysta. Poruszania się po drogach o zmroku – stosowania ODBLASKÓW oraz elementów odblaskowych na ubraniach i przypominania dorosłym, szczególnie seniorom, że ODBLASKI powinny być noszone również przez dorosłych, bo w wielu sytuacjach ratują życie.

Pani sierżant przypomniała również co robić kiedy nieznana osoba mówi, że jest przysłana przez rodzica  i próbuje nakłonić dziecko do pójścia z nią.

Uczniowie odpowiadali na wiele pytań wykazując się znajomością poruszania po drodze, stosowania odblasków i numerów ratunkowych.

Na koniec uczestnicy spotkania zostali obdarowani ODBLASKAMI, które obiecali stosować poruszając się o zmroku, szczególnie teraz, gdy dni stają się coraz krótsze.

OBIECUJEMY DBAĆ O SIEBIE NA DRODZE:

Czyś mały, czyś duży

ODBLASK o zmroku

Ci się przysłuży

DZIĘKUJEMY ZA SPOTKANIE i RADZIE RODZICÓW ZA ODBLASKI.