rok szkolny 2021/2022

Artykuły

JAWORZNICKI MARATON PRZEDSIĘBIORCZOŚCI

Przejdź do - JAWORZNICKI MARATON PRZEDSIĘBIORCZOŚCI

Uczniowie klas ósmych w dniach 22.11 – 03.12.2021 uczestniczyli w spotkaniach z pracodawcami z wielu branż. Były to zarówno spotkania on-line, jak i stacjonarne w zakładach pracy na terenie Jaworzna. Ósmoklasiści mogli poznać charakterystykę zawodów oraz pracę osób na różnych stanowiskach.

W ramach Jaworznickiego Maratonu Przedsiębiorczości poprzez współpracę pani Agnieszki Mazur z koordynatorami i nauczycielami - uczniowie SP6 odwiedzili: Bank Credit Agricole, Firmę RISER Sp. z o.o, Hotel „Pańska Góra”, Drukarnię „Graffiti Studio”. Wzięli udział w spotkaniach on-line z przedstawicielami firm: TAURON Wytwarzanie S.A., INFORMATICS, Turbo- Tec. Ponadto uczestniczyli w spotkaniu „Kuchnia Twoich marzeń” przygotowanym przez Specjalistę z ZSP3 w Jaworznie.

Dzięki takim działaniom jak Jaworznicki Maraton Przedsiębiorczości organizowanym przez Jaworznickie Forum Doradztwa Zawodowego, doradców zawodowych - uczniowie mogli m.in. zastanowić się nad wyborem dalszej ścieżki kształcenia, odkryć nowe możliwości zawodowe, porównać swoje pomysły do sytuacji na rynku pracy.

TYDZIEŃ EDUKACJI GLOBALNEJ

Przejdź do - TYDZIEŃ EDUKACJI GLOBALNEJ

Tydzień Edukacji Globalnej odbywa się zwykle w trzecim tygodniu listopada. W tym roku obchodziliśmy go po raz 23. pod hasłem „Działajmy razem! To nasz wspólny świat”. Celem edukacji globalnej jest m.in.: uświadamianie istniejących zjawisk na świecie i współzależności łączących miejsca i ludzi, przełamywanie istniejących stereotypów, kształtowanie krytycznego myślenia.

 

W tegorocznym programie obchodów TEG znalazły się działania tj.:

- zajęcia edukacyjne „Zmiany klimatu a migracje ludzi” (kl. 7a,7b,7c)

- rozmowy, dyskusje na temat zmian klimatu (w ramach zajęć z wychowawcą, zajęć przedmiotowych)
- „Miesiąc dla klimatu”- deklaracje klas, jakie działania podejmą przez miesiąc, aby ograniczyć niekorzystny wpływ na środowisko

- spotkanie on-line „Fashion Revolution” z Julią Pyzińską zorganizowane w ramach Festiwalu TEG „Świat w szkole, szkoła w świecie”

- dla najmłodszych czytanie opowiadań związanych z ww. wydarzeniem (podczas zajęć świetlicowych)

- ogólnodostępna gazetka szkolna nt. zrównoważonego rozwoju

- krótkie spoty/ filmiki informujące o zmianach klimatu, które były dostępne w formie kodów QR
- quizy on-line oraz kahoot! „Jak mogę dbać o środowisko?” (gry dostępne dla wszystkich uczniów)

Wszystkie działania podejmowane w ramach TEG mają na celu zapoznanie młodych ludzi z wyzwaniami współczesnego świata, kształtowanie wśród nich odpowiedzialnych postaw, umiejętności współpracy.

Andrzejki

29 listopada 2021 roku klasa 2b obchodziła Andrzejki.
Były wróżby, które przygotowały dzieci oraz lanie wosku. Ta ostatnia wróżba została przeprowadzona przez tatusia Filipa.
Nie zabrakło także poczęstunku i kolorowej dekoracji zrobionej poprzedniego dnia na zajęciach plastycznych. To był bardzo miło spędzony czas.

Czytaj więcej o: Andrzejki