Dzień Papieski w naszej szkole

26 października 2023

W niedzielę 15 października 2023 r. obchodziliśmy w Polsce XXIII Dzień Papieski,

który              w tym roku przebiegał pod hasłem „Święty Jan Paweł II – cywilizacja życia”

Podczas  każdego Dnia Papieskiego we wszystkich kościołach i na ulicach miast odbywa się zbiórka pieniężna na „żywy pomnik” Papieża – Polaka, czyli Fundację „Dzieło Nowego Tysiąclecia”, która pomaga zdolnej, niezamożnej młodzieży z małych miejscowości.

W naszej szkole Dzień Papieski zorganizowano 16 października.

Na korytarzu szkolnym przy wejściu przygotowano specjalną wystawę przybliżającą hasło XXIII Dnia Papieskiego.

Aby zapoznać i przybliżyć uczniom sylwetkę sławnego Polaka Papieża przeprowadzono katechezy tematyczne. Chętni uczniowie przygotowali prezentacje multimedialne o Papieżu Polaku, oglądali filmy i zdjęcia przybliżające postać Jana Pawła II oraz prowadzili lekcje religii, na których śpiewano też „Barkę”.

Aby bardziej podkreślić charakter tego tygodnia w ubiorze uczniów dominował kolor żółty  i biały (kolory flagi papieskiej).

Ważnym punktem tego dnia były wyczekiwane słynne kremówki papieskie. Samorząd Uczniowski spakował i rozprowadził aż 320 sztuk tych pysznych ciastek.

Ewa Osetek

• Powiększ zdjęcie Dzień Papieski